هر كس به خدا توكل كند، خداوند هزينه او را كفايت مى كند و از جايى كه گمان نمى برد به او روزى مى دهد. پیامر(ص)
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 18603
 بازدید امروز : 57
 کل بازدید : 329616
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5420


  چاپ        ارسال به دوست

بیشتر بدانیم

خلاصه کتاب رازهای موفقیت و پیشرفت

این است قدرت تجسم.
تصویر ذهنی موفقی از خود مشخص کنید و آن را به طور ثابتی بر ذهن خود حک کنید سرسختانه این تصویر را نگه دارید هرگز نگذارید ناپدید شود ذهن شما این عکس را ظاهر خواهد کرد.

روز خود را با این تصویر سازی ساده شروع کنید.
در حالتی راحت و صاف بنشینید چشمان خود را ببندید و دست های خود را با هم نزدیک کنید و روی پاهایتان بگذارید ستو فقرات صاف باشد حالا چند نفس عمیق و آرام بکشید دم از بینی و بازدم از دهانتان به بالا و پایین آمدن شکم و سینه خود به هنگام هر تنفس تمرکز کنید. با هر تنفس شما آرام و آرام تر می شوید. حالا بگذارید تنفستان به حالت عادی برگردد- آرام شاد و سبک. نور سفید و تابانی را تجسم کنید که به آرامی از سمت چپ بدنتان بالا می آید از سمت پای سمت چپ شروع می شود و به تدریج از ران سمت چپ به طرف چپ تنه و بعد شانه ها، گردن و صورت با لای سر می رود و بعد به آرامی به سمت راست بدن به طرف راست صورت، گردن، شانه ها، تنه، پا و تک تک سلول های بدنتان این نور سفید و تابان پایین می رود و حالا این تمرین را دو بار دیگر با سرعت خود انجام دهید. نور سفید و خالصی را تصور و تجربه کنید که از سمت چپ بدنتان بالا و به طرف راست بدنتان پایین می رود. هنوز در حالیکه دست هایتان روی پایتان قرار دارد تمرکز بگیرید شاید بخواهید بر تصویر گل، منبع نو یا دریاچه آرامی تمرکز بگیرید یا شاید بخواهید به آرامی کلمه ای را تکرار کنید، فکری را پرورش دهید و یا مانترایی مانند کلمه آرامش، نشاط یا عشق را تکرار کنید.
به آرامی تصویر یا فکر را پشت سر هم تکرار کنید بدون اینکه به فکر دیگری اجازه ورود به ذهن خود را بدهید. اگر ذهنتان به این طرف و آن طرف برود فقط به آهستگی آن را به نقطه تمرکز برگردانید و بدانید توانایی شما برای متمرکز ماندن با هر تمرین افزایش می یابد.
مرحله بعد دریافت و مشاهده است. دست های خود را جدا کنید و آن ها را طوری روی پای خود قرار دهید که کف دستاهایتان به طرف بالا باشند. ذهن خود را آرام کنید و فقط هر جایی که تنفس شما را می برد بروید. افکار، خاطرات، برنامه ها، تصورات، نگرانی ها، احساسات یا بصیرت ها را فقط از مقامی بی طرف مشاهده کنید و حالا تمرین را کامل می کنیم. به آرامی دستان خود را دوباره به یکدیگر نزدیک کنید، نور درخشانی را تصور کنید که شما را احاطه و حمایت می کند. در حالیکه هنوز با این نور احاطه شده اید روز را همانطور که می خواهید باشد تصور کنید. ممکن است وقایع و اتفاق هایی که ظاهر می شوند را پیش بینی کنید اما ادامه دهید و روز خود را همانطور که دوست دارید بیافرینید. به این که امروز چطور می خواهید باشد، چه احساسی می خواهید داشته باشید و چگونه می خواهید عمل کنید توجه داشته باشید. خود را با صفاتی که برای خود انتخاب کرده اید ببینید. مانند عشق، نشاط، شجاعت، قدرت، صبر، استقامت و پایداری خود را ببینید که با دیگران با آرامش، اعتماد به نفس، علاقه و شفافیت در ارتباط هستید. خود را ببینید که به خوبی ارتباط برقرار می کنید. تمایلات و نیت های خود را بیان می کنید و در پی نتیجه دلخواه به آن می رسید. حالا قدم های مشخصی را ببینید که برمی دارید تا به مهترین اهداف خود برسید و روز خود را آنطور که می خواهید خلق کنید. صورت افرادی را ببینید که برایتان مهم  هستند و به شما به خاطر رسیدن به اهداف و صفت وجودیتان به شما تبریک می گویند و اکنون حال خود را تصور کنید.
در حالیکه روز خود را آنگونه که می خواهید باشد می گذرانید و همین حالا آن احساس های خوب را در خود به وجود می آورید چند نفس عمیق بکشید و یکبار دیگر آگاهی خود را بر بالا و پایین رفتن شکم و سینه خود متمرکز کنید سپس وقتی آماده شدید به آرامی چشمان خود را بازد کنید و بدانید که امروز روز زیبایی است.
به جای آنچه هستید آنچه می توانید باشید را در نظر بگیرید.

«دفتر آرزوها»
باارزش ترین دفتر، دفتر آرزوهای شماست. در واقع این دفتر نقشه جایی است کهمی خواهید در آینده بروید، نشانگر آرزوها، اهداف زندگی ایده آلتان است.
ذهن شما با قدرت به محرک های بصری پاسخ می دهد. با نمایان کردن آرزوهایتان از طریق عکس و تصویر در واقع باعث قدرتمند شدن و بالا بردن سطح ارتعاشی آن ها شوید. مثل "یک عکس هزار برابر کلمات می ارزد" اینجا صدق پیدا می کند.

تصویرهای بصری احساس های شما را تحریک می کنند و انرژی ارتعاشی هستند که قانون جذب را فعال می کنند. شما از قبل آروزهای خود را مشخص کرده اید.

حالا وقت آن رسیده که آن ها را به صورت بصری نشان دهید. این دنیا بومی است برای تصورتان.دفتری را درست کنید که بطور واضح آینده ای را که می خواهید خلق کنید نشان دهد. تصویرهایی را پیدا کنید که تجارب، حس ها، و مالکیت هایی را که می خواهید به زندگی خود جذب کنید نشان دهند و آن ها را در این دفتر بچسبانید. این کار باید حس خوبی به شما بدهد نه تنها عکس بلکه هر آنچه با شما حرف می زند را ضمیمه کنید. می توانید عکس خودتان را هم اضافه کنید. بهتر عکس در لحظه ای که خوشحال بوده اید گرفته شده باشد. همچنین می توانید عبارات تأکیدی، کلمات، نقل قول ها و افکار الهام بخش خود را هم اضافه کنید. مواردی را انتخاب کنید که با درون شما ارتباط برقرار کنند و به شما احساس خوبی بدهند. این دفتر مؤلفش خودت هستی و آفریدگارش خودت این نقشه توست- این دفتر را در مورد تمام آرزوهایتان می توانید به کار ببرید. قسمت بندی کنید که فقط شلوغ نباشد که باعث آشفتگی ذهن شود. خیلی واضح و ساده و مفید فقط از عبارات و تصاویری که به بهترین نحو هدفتان و آینده ایده آلتان را نشان می دهند استفاده کنید تا حس های مثبت را به شما الهام کند. زیبایی در سادگی و شفافیت است. تصاویر و اطلاعات زیاد حواس را پرت و تمرکز را مشکل می کنند. مثلاً می توانید چند دفتر داشته باشید، یک دفتر آرزوها و اهداف شخصی درست کنید و دیگری برای شغل و اهداف سالیانه- دفتر آرزوهای شغلی را می توانید در محل کارتان یا روی میزتان به عنوان یکی از روش های تأکیدی و الهامات استفاده کنید.
چگونه از دفتر آرزوها استفاده کنیم؟
سعی کنید دفتر کنار تخت خوابتان باشد و باز بگذارید و هر روز صبح و هر شب مدت زمانی را صرف تجسم، تأکید، باور و درونی کردن اهدافتان کنید.

تصویر سازی قبل از خوابیدن بسیار قدرتمند است. افکار و تصاویری که در 45 دقیقه قبل از خواب رفتن در ذهنتان حضور دارند و مکرراً در ذهن ناخودآگاه شما در طول شب  به خود جواب می دهند و افکار و تصاویری که با آن ها روز را شروع می کنید به شما در خلق هماهنگی ارتعاشی برای آینده دلخواهتان کمک می کنند.
بعد از مدت زمانی که آرزوهایتان شروع به متجلی شدن می کنند به تصاویر نگاه کنید که نمایانگر موفقیت هایتان هستند و شکر کنید که قانون جذب دارد عمل می کند. حضور قانون جذب را اعلام کنید. تصاویری که نشانگر اهدافی هستند که به دستشان آورده اید را بردارید زیرا آن ها خاطرنشان چیزی هستند که آگاهانه و عملی به زندگی خود جذب کرده اید و یادتان باشد تاریخی که در آن درست کردن دفتر را آغاز کرده اید یادداشت کنید. دنیا عاشق سرعت است و از اینکه چقدر سریع قانون جذب به انرژی، تعهد و تمایلات شما جواب می دهد شگفت زده خواهید مثل کپسول زمان این دفتر سندی بر سفر فردی، آرزوها و دست آوردهای شما در این سال بخصوص است چنان مدرک رشد، آگاهی و شکوفایی خواهد شد طوری که می خواهید در سال های بعد هم آن را انعکاس دهید.
بزرگترین ماجراجویی که می توانید داشته باشید اهمیت دادن به آرزوهایتان است. می توانید هر سال دفتر جدیدی درست کنید به محض اینکه شروع به رشد و بالندگی، کامل شدن و شکوفایی می کنید آمال و آرزوهای شما هم رشد می کنند و کامل تر می شوند. این روند کمک می کند تا متمرکز، با انگیزه  و خلاق پیش روید. حتی فرزند و خواهر و برادرتان را هم کمک کنید.
از این که این جریان چقدر می تواند الهام بخش، قدرتمند و خردمندانه باشد شگفت زده می شوید. این دفترها خیلی مهم هستند. روند ارتعاشی هماهنگی را برای جذب خواسته هایتان خلق می کنند.
استفاده از دفتر آرزوها:
1- اغلب آن را نگاه کنید و آن ها را حس کنید.
2- آن را در دست نگه دارید و حس داشتن آن ها را در حال درونی کنید.
3- عبارت تأکیدی و الهام بخش خود را با صدای بلند بخوانید.
4- زندگی خود را به اینگونه ببینید.
5- خود را در آینده ای که طراحی کرده اید ببینید.
6- ایمان داشته باشید که از حالا از آن شماست.
7- به خاطر خوبی هایی که همین حالا در زندگیتان وجود دارند سپاسگزار باشید.
8- اهدافی را که تحقق می بخشید اعلام کنید.
9- تغییراتی که احساس می کنید را اعلام کنید.
10- حضور خداوند را در زندگیتان اعلام کنید.
11- اعلام کنید قانون جذب در زندگیتان عمل می کند. فعال بودن قانون جذب را در زندگیتان اعلام کنید.
12- قبل از خوابیدن و بعد از بیدار شدن به آن نگاه کنید.
13- آینده را پیش بینی کنید.
14- شدنی ها و امکان پذیری ها را ببینید.
15- بدانید که واقعیت دارند.
رؤیا دید خلاق تو برای زندگی آینده است، باید حصارهای محدود کننده اطراف را در هم شکنی و رها شوی و با ناآشناها و ناشناخته ها آسوده باشی.
«طرز تفکر»
طرز تفکر شما می تواند هر چیزی را بسازد و یا از بین ببرد.
فکر انرژی است می توانید در مورد وقایع زندگیتان اندیشه مثبت داشته باشید یا نه گله و شکایت داشته باشید- این شما هستید که تصمیم می گیرید می توانید آگاهانه به هر اتفاقی در زندگی به روشی مثبت پاسخ دهید. می توانید با تغییر طرز تفکر زندگی خود را تغییر دهید.

با هر حقیقتی که مواجه شویم به اندازه طرز تفکرما نسبت به آن مهم نیست زیرا این دیدگاه ما است که موفقیت یا شکست را رقم می زند.
همه ما افرادی با طرز تفکر منفی را می شناسیم آن ها معمولاً کسانی هستند که مدام در حال شکایت، غز زدن و افسوس خوردن هستند. به نظر می آید هیچ چیز برای آن ها خوب پیش نمی رود. آن ها قربانی های جاودانه زندگی هستند. حضورشان ناخوشایند است و روحیه ما را پایین می آورند و به دلیل اینکه در فرکانس پایین تری هستند از طریق قانون جذب شرایط مشابه بیشتری را جذب می کنند که در موردش شکایت کنند. آن ها به این دلیل در این سبک زندگی منفی باقی می مانند که به طور مداوم افکار و انرژی هایشان بر حال و گذشته منفی شان متمرکز است. با این کار آن ها آینده شان را به وجود می آورند. یادتان باشد هر آنچه را به صورت مستمر در موردش صحبت می کنید به حقیقت می پیوندد.
از طرفی دیگر همه ما افرادی با اندیشه مثبت را می شناسیم. آن هایی که همیشه شاد هستند کسانی که به نظر می آید همیشه کنترل زندگی خود را در دست دارند. با آن ها بودن حس خوبی به شما می دهد این ها انسان هایی خوشبخت هستند. از طریق قانون جذب با تمرکز و قدرشناسی از جوانب مثبت زندگی فعلی شان در خلق خوشبینی شان شرکت می کنند و انتظارات مثبتی برای آینده ای فوق العاده دارند.
انسان ها فقط به اندازه ای که تصمیم می گیرند خوشبخت باشند خوشبخت می شوند. ( آبراهام لینکن)
هر وقت که می توانید سعی کنید خود را با این افراد مثبت و روحیه بخش احاطه کنید. اوقات خود را با افرادی که از نظر روحی تکامل یافته تر هستند بگذرانید. کسانی که دوستتان دارند و به روش های سالمی حمایتتان می کنند آن هایی که شما را به خاطر رشد و موفقیت فردیتان تشویق می کنند. شاید بخواهید مکانی برای عبادت، مؤسسه خیریه یا گروه های دیگری پیدا کنید که با خواسته ها و رشد فردیتان در یک راستا باشند و یا می توانید گروه کوچکی از افراد با علایق و اهداف مشترک تشکیل دهید. قدرت در تعداد است و ذهنیت والاتر در چنین گروهی پدیدار می شود. با دور هم جمع شدن مداوم و با هدفی مشخص، نتایج و رشد عظیمی را در مدت زمان کوتاه تری تجربه خواهید کرد. چنین گردهمایی به صورت مغزی متفکر وسیله ای را برای تبادل نظر، مشکل گشایی گروهی، احساس مسئولیت، صداقتو الهام مهیا می کند. سال هاست که از این جریان به عنوان وسیله ای ثابت شده و در جهت رشد و موفقیت تجاری استفاده شده است. هنری فورد، توماس ادیسون، ناپلئون هیل و اندریو کارنگی همه آن ها عضو گروه های مغز متفکر مشابهی بوده اند.
من هرگز در زندگی ام یک روز هم کار نکرده ام هر چه بوده همه تفریح بوده است. ( توماس ادیسون)
حالا چطور باید با افراد منفی اطراف خود رفتار کنیم؟ اول از همه یادتان باشد شما مسئول سطح رشد یا آگاهی نیستید شما فقط می توانید الگویی برای آن ها باشید و سطح انرژی خود را تا حدی که امکان دارد بالا نگه دارید. شما نمی توانید چیزی به آن ها بیاموزید که نمی خواهند یاد بگیرند یا آمادگیش را ندارند گرچه باید به خاطر بسپارید که هیچ کس کاملاً منفی نیست. می توانید بر صفات خوبی که دارند تمرکز کنید و قدر خصوصیاتی که باعث روابطتان شده است را بدانید. همچنین می توانید در مورد چیزهایی که می خواهید و دوست دارید اظهار کنید و آنان را تحسین کنید تا شاید تشویق شوند خصوصیات مثبت بیشتری را نشان دهند. در مورد افراد منفی قضاوت نکنید. فقط تا جایی که می توانید زمان و رابطه خود را با آن ها محدود کنید. ( اگر می توانید کاملاً از آن ها دوری کنید.) سعی کنید  الگوی طرز تفکر مثبت باشید. مسلماً اگر این افراد از اعضای خانواده تان یا همکارانتان باشند دوری از آن ها به طرز کامل غیر ممکن است. اما تلاش کنید از بحث های درگیر کننده با آن ها پرهیز کنید و تفکر خود را مثبت نگه دارید. اگر بحثی پیش آمد خود را درگیر نکنید. در نهایت باید تصمیم بگیرید که آیا اصلاً می خواهید این روابط را در زندگی خود نگه دارید یا نه.

طرز تفکر شما بسیار مهم است زیرا بر احساسات شما تأثیر می گذارد و احساسات بر میدان انرژی اطرافتان تأثیر می گذارد و همزمان مقدار بیشتری را برایتان سفارش می دهد. با دقت و صداقت به طرز تفکر خود نسبت به موارد مختلف زندگیتان نگاهی بیندازید آیا جایی برای بهتر شده وجود دارد؟
هنر شاد زیستن در توانایی شاد بودن با چیزهای معمولی است.
سعی کنید طرز تفکر خود را تغییر دهید و لذت را در موارد ساده زندگی دریابید.
همه ما وظایف روزانه و کارهای معمولی داریم که معمولاً از آن ها لذت نمی بریم. چرا خود را عوض نکنیم تا حتی این ها باعث رشد ما شوند. دید خود را در بیرون بردن آشغال و یا پرداخت قبوض تغییر دهید. این ها کارهای روزمره ای هستنند که هیچ وقت پی کارشان نمی روند. پس شاید بهتر است سعی کنیم از آن ها لذت ببریم. این ممکن نیست مگر اینکه زاویه دیدمان را عوض کنیم. به هنگام کار در آشپزخانه و بردن آشغال ها می توانید موسیقی گوش کنید. از اینکه می توانید قبوضتان را بپردازید خدا را شکر کنید. به خاطر تمام نعمت ها و برکاتی که در زندگی دارید خدا را شکر کنید. می توانید کاملاً انرژی خود را تغییر دهید و به جای اینکه به عنوان بار مسئولیت  طاقت فرسایی به آن ها نگاه کنید به این چیزها به عنوان فرصت هایی نگاه کنید که به خودتان می پردازید و به افرادی که دوستشان دارید خدمت می کنید. وقتی یاد می گیرید چگونه به هر وظیفه و موقعیتی با لذت و علاقه بنگرید و نزدیک شوید تغییری ناگهانی در زندگی خود مشاهده می کنید.  زندگی در واقع چیزی است که شما از آن می سازید. زندگی مثل سفر است و قرار است از آن لذت ببرید. سعی کنید نگرش مثبت را انتخاب و آن را نگه دارید. شاد باشید و شاکر خداوند خداوند عاشق و سخاوتمند. خود را با افراد مثبت احاطه کنید. مانند یک کودک با هیجان و تعجت در انتظار روزی جدید باشید . خدا می داند چه اتفاق های شگفت انگیزی رزو بعد رخ خواهد داد. ایمان داشته باشید و لذت ببرید آینده شما به روش های معجزه آسایی آشکار می شود.
اکثر مردم دنبال خوشبختی هستند آنرا جستجو می کنند. سعی می کنند آن را در شخص یا چیزی بیرون از خودشانبیابند. این اشتباهی بنیادی است و خوشبختی چیزی است که در ما وجود دارد واز تفکر می آید. (وین دایر)
«شکر گزاری»
اگر به خاطر آنچه که در حال حاضر در زندگی دارید واقعاً شکرگزار باشید زندگیتان ناخودآگاه و بی زحمت خوبی های بیشتری را جذب می کند. به خاطر تمام برکات واقعاً شکرگزار باشید. حتی به خاطر سختی ها و درس هایی که در زندگی گرفته اید شکرگزار باشید تا مثبت ها را جذب کنید و انرژی شما مثبت شود و زندگیتان واقعاً تغییر کند.
خوشحالی کردن، خود نوعی شکرگزاری است.
از بین نگرش های اکتسابی نگرش شکرگزاری مهمترین است زیرا بیشترین تغییر را در زندگی به وجود می آورد.
«علامت شکرگزاری»
علامت کوچکی مثل سنگ، کریستال یا شیء کوچکی را در جیب خود هر روز حمل کنید تا به آن دست می زنید یادتان بیاید به خاطر نعمت هایی که دارید شکرگزار باشید و قدرشناس. نفس عمیقی بکشید و واقعاً احساس شکرگزاری را تجربه کنید. این مراقبت فکری کمک می کند تا فرکانس های ارتعاشی خود را بالا ببرید و شما را در حالت شکرگزاری مداوم نگه می دارد.
شادی نگرش است، حضور عشق است، عشق به خود و دیگران از آرامشی درونی می آید. توانایی در بخشیدن و دریافت کردن قدر خود و دیگران را دانستن حالتی از شکر و محبت است. حسی از اتصال به ضمیر برتر.
«دفتر شکرگزاری»
دفتر شکرگزاری روزانه ای داشته باشید برای اتفاقات و مسائل و وقایع آن روز. حتی سختی های آن روز را شکرگزاری کنید. 5 مورد را که به خاطر آن در آن روز شکرگزار هستید را حتماً بنویسید و واقعاً شکرگزار باشید. این کار ورود مسائل و اتفاقات عالی و مثبت را در زندگی شما فراوان می کند.
« ذکر نعمت»
تحولاتی که در حال رخ دادن در شخصیت شما است را ذکر کنید، آن ها را بنویسید. تصدیق کنید که قانون جذب در زندگی شما فعال است. مثلاً (جای پارک ماشین، نمره ای که می خواستید،

شخصی که جواب مثبت به شما داده و ...) به آن ها احترام بگذارید بیشتر و بیشتر می شوند. این کار هر روزتان باشد. بیان فکر و لذت و شکر مقدار بیشتری عشق، شادی و فراوانی را به زندگی شما می کشاند به زودی متوجه تغییری در درک اتفاق های روزانه می شوید و از چیزهای مثبتی که هر روز اطرافتان رخ می دهد آگاهتر می شوید. تمرکز و انرژیتان دگرگون می شود و قدر سعادتمندیتان را می دانید و قانون جذب به بالاترین ارتعاشی که می آفرینید پاسخ می دهد. سفر خوبی داشته باشید- هر روز را با شادی و شکر شروع کنید- حضور خدا را در زندگیتان تصدیق کنید.
«در زندگی ام توأم با شکر، آرامش و شادی وجود دارد.»

 


١٢:١٠ - 1395/07/03    /    شماره : ٣٨٢٧٣    /    تعداد نمایش : ٩٠٤خروج